קהילה ומנהיגות

בשנת 1991 הוא נסע עם קבוצת רבנים צעירים לגאורגיה במטרה לעורר מחדש את יהדותם של יהודי האזור. הם עסקו בפיקוח ובסיוע לצרכיה של הקהילה המקומית במזון כשר, בספרי תורה כשרים ובביצוע ברית מילה.

ב-1992 הוא קיבל הנחיה מפורשת מהרבי מלובביץ', הרב מנחם מנדל שניאורסון, לסייע לקהילת יהודי גאורגיה בקווינס, ניו יורק. באותה שנה הוא פתח סניף של חב"ד עבור יהודי גאורגיה, ובו שימש כרב הקהילה ביחד עם הרב אברהם אשוויל שליטא. כמנהיג פעיל ביותר בקהילה וכמוהל מומחה, הוא מומלץ ומכובד ביותר בקרב הקהילות הבוכרית, הפרסית, הרוסית והישראלית.

בשנת 1998 הוא הוזמן על ידי נשיא גאורגיה, אדוארד שווארדנאדזה, להצטרף אליו בחגיגות לציון 2600 שנה לקיום ידי במדינה. באותה שנה החליט הרב חן להקים ארגון חדש, איחוד יהודי גאורגיה, שמטרתו לאחד את כל היהודים שמוצאם 2000 בגאורגיה. התוצאה הייתה שהאיחוד ארגן שלושה פרויקטים היסטוריים בשנת

• "פרויקט פסח 2000" הוא נסע לגאורגיה ביחד עם עוד 18 מתנדבים מניו יורק ומישראל, במטרה לערוך קריאת הגדה מרכזית בשני ערבי חג הפסח. למעלה מ-600 אנשים השתתפו באירוע בכל אחד מהערבים. הפרויקטים כללו הכשרה של המטבח כולו במלון שרתון בטיביליסי ושל כל חומרי המזון הנוצרים במקום.

• "פרויקט בר-מצווה 2000" הוא הביא 50 נערים מגאורגיה לישראל, במטרה לחגוג את בר המצווה שלהם בכותל המערבי בירושלים, ביום השמונה-עשר בספטמבר 2000, י"ח באלול התש"ס. בתחילת הפרויקט סיירו הנערים לאורכה ולרוחבה של הארץ במשך שבועיים.

• "פרויקט ספר תורה" הוא כתב ספר תורה עבור איחוד הקהילה הגאורגית בקווינס, לרגל ציון חמישים שנה למנהיגותו של הרבי מלובביץ', הרב מנחם מנדל שניאורסון.

ארגון SKO נוסד בשנת 1999 על ידי הרב אהרון חן. הרב חן ממשיך להעניק השגחה רבנית, שירותי בדיקה והכשר לבתי מלון, לחברות, ליצרני מזון, לחברות הסעדה, לקבוצות, ליחידים, לתוכניות לפסח ועוד ועוד.

 הייעוד שלנו
הפילוסופיה שלנו
הצוות שלנו
אודות ר' אהרון חן
קהילה ומנהיגות

 

© 2007-2014 Strictly Kosher Organization, All Rights Reserved.
Designed by GraphicIQ